O tym, jakie zmiany mieszkańcy widzą na polanie w Babich Dołach, będzie można porozmawiać już w najbliższych dniach. Warto przyjść, bowiem sugestie ze spotkania będą mogły zostać zrealizowane! Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na specjalne warsztaty, podczas których zebrane zostaną pomysły zagospodarowania tej urokliwej części dzielnicy.
Warsztaty odbędą się we wtorek (24.10) w Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Zielonej. Początek o godz. 18. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą podzielić się pomysłami, sugestiami i opiniami dotyczącymi polany między ulicą Rybaków a klifem.
O tym, że zmiany są potrzebne, mieszkańcy mówili już niejednokrotnie, m.in. podczas jednego z ostatnich festynów organizowanych przez Radę Dzielnicy, ale także w rozmowach z przedstawicielami miasta.
– Ta polana może stać się ulubionym miejscem spotkań na Babich Dołach. Podczas jednego ze spacerów zapytałam mieszkańców o to, co widzieliby na tym terenie i oczywistym jest, że to miejsce z dużym potencjałem rekreacyjnym. Od lat organizowane są w tej lokalizacji grille, a od niedawna również ogniska. Teraz możemy sprawić, że ta przestrzeń będzie dużo bardziej wygodna, przyjazna i bezpieczna, jak również dostępna dla osób niepełnosprawnych – mówi Marika Domozych, radna miasta. – Serdecznie zachęcam do udziału wszystkich mieszkańców. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie stworzyć więcej wspaniałych pomysłów.
Zebrane propozycje rozwiązań – te, które mogą sprawić, że miejsce to stanie się bardziej atrakcyjne i służyć będzie jak najliczniejszej grupie mieszkańców – zostaną przekazane jako zbiór rekomendacji dla projektantów. Ich zadaniem będzie przygotowanie projektu architektonicznego na zagospodarowanie tej przestrzeni.
– Zależy nam, by ta przestrzeń była maksymalnie dopasowana do oczekiwań i potrzeb mieszkańców. Stąd projektanci, jeszcze przed opracowaniem docelowego projektu, będą mieli za zadanie skonsultować swoje propozycje z mieszkańcami oraz uwzględnić ich głos – zapowiada Agnieszka Jurecka, główny specjalista ds. rewitalizacji w Laboratorium Innowacji Społecznych.
Realizacja projektu w terenie może się rozpocząć w przyszłym roku.